איך להתמודד נכון עם ארגז החול של החתול – באנו לעשות סדר אחת ולתמיד

ברוכים הבאים לבלוג של מודיפיי פט! והפעם נדבר על ניהול נכון של ארגז החול 🐈 האם ארגז החול עולה על גדותיו? לא בטוחים שאתם מנקים מספיק? זאת ההזדמנות שלכם לקבל את כל התשובות מיועצת התנהגותית לחתולים!

ניהול נכון של סביבת ארגזי החול בבית אם יש לכם חתול בבית, כנראה שיש לכם גם ארגז חול אחד או יותר. הארגזים הם חלק מרכזי והכרחי בחייהם של חתולי הבית, וחשוב לדעת להתנהל איתם כראוי, כדי למנוע סטרס לחברינו הפרוותיים, ולשמר את בריאותם הפיזית והמנטלית. ישנם כמה כללי מפתח בסיסיים, והקפדה עליהם תסייע לשמור על חתולכם בריא וחיוני, ועל סביבת מגורים נקייה ונעימה עבורו ועבורכם בקלות. היכן נכון למקם את הארגז? מרבית בעלי החתולים מעוניינים שהארגזים יהיו מוצנעים ככל הניתן ומעדיפים למקם אותם בפינה נסתרת ככל הניתן. לרוב, הרצון הזה מתנגש עם צרכיו של החתול. למעשה מומלץ למקם את הארגזים בחלל פתוח, עם כמה שיותר פתחי מילוט. עבור החתול, זמן עשיית הצרכים הוא זמן בו הוא חשוף לסכנות, וחתולים עלולים לבחור לעשות את צרכיהם במקום אחר אם הם מרגישים לא מוגנים, במיוחד אם יש יותר מבעל חיים אחד בבית. כמה ארגזים? למרות שקל לחשוב שארגז אחד מרווח זה מספיק, כלל האצבע לכמות הארגזים הוא ככמות החתולים + 1, זאת על מנת לאפשר לחתול לבחור ארגז במיקום אידאלי עבורו, במידת נקיון מספקת ועם כמה שפחות ריחות של חתולים אחרים בבית. עם זאת, כמה ארגזים שממוקמים בסמיכות זה לצד זה, שווי ערך אפקטיבית לארגז אחד בלבד, ולכן מומלץ לפזר את ארגזי החול בחדרים שונים. כל כמה זמן עליי לנקות\להחליף את הארגז? יש להקפיד לנקות את הארגז מצרכים לפחות פעמיים ביום. נקפיד להשלים עוד חול בארגזים כשהמפלס יורד, ונחליף חול במידת

הצורך, או בכל כ-3 שבועות (המוקדם בינהם). בזמן החלפת החול יש להקפיד לנקות את הארגז בחומר ניקוי אנזימטי (אפשר למצוא תכשירים ייעודיים לניטרול כתמי וריח שתן) ולעולם לא בחומרי ניקוי רגילים, היות והם לא מפרקים את מולקולות השתן וחתולכם, שחוש הריח שלו מפותח מאוד, עדיין יריח את השתן. נושא שפחות מדובר הוא הצורך בתחלופה של הארגזים עצמם. ארגזי החול, ובמיוחד ארגזי פלסטיק, נשחקים עם הזמן ושריטות החתול משאירות חריצים בארגז בהם מצטברים חיידקים המסוכנים לבריאות החתול, כך שהם לא ברי ניקוי. מומלץ להחליף את הארגז כולו כפעם בשנה. הקפדתי על הכללים והחתול עדיין עושה צרכים מחוץ לארגז. מה עכשיו?

חשוב להבין שהחתול לעולם לא יעשה את צרכיו מחוץ לארגז "כדי לעשות דווקא", אלא כדי לתקשר שמשהו גורם לו לסטרס. במידה והקפדנו על הכללים ולא הצלחנו להיפטר מההתנהגות הלא רצויה, מומלץ לפנות במקביל לאבחון ווטרינרי ולייעוץ התנהגותי על מנת לאבחן את הבעיה בצורה יותר מעמיקה. מודיפיי פט הוא מוצר משנה חיים – פשוט תולים מעל ארגז החול של החתול והקסם מתחיל! המוצר מתבסס על פטנט של מכון וייצמן ומפזר מולקולות מנוגדות לריח כך שהריח הרע פשוט "מבוטל". לא הגיע הזמן להשתחרר מהריח הלא נעים של שירותי החתולים בבית?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *